Kolejni mieszkańcy Marciszowa doczekali się nowego oświetlenia

Mieszkańcy ul. Nadrzecznej w górnym Marciszowie doczekali się nowego oświetlenia.

Kolejna droga w Marciszowie doczekała się oświetlenia w nowoczesnej i energooszczędnej technologi LED. Tym razem jest to odcinek ul. Nadrzecznej od wiaduktu przy wodociągach do przejazdu kolejowego w górnej części Marciszowa.

– Z sukcesem zakończono budowę linii kablowej wraz z latarniami oświetleniowymi, ale gmina oczekuje jeszcze z niecierpliwością na odbiór zakładu energetycznego i włączenie zasilania, tak aby nowo wybudowane oświetlenie spełniło swoją funkcję. Koszt inwestycji wyniósł ponad 84 tys. zł – mówi wójt Wiesław Cepielik.

W ostatnim czasie na terenie gminy Marciszów zrealizowano już niektóre inwestycje związane z budową lub modernizacją oświetlenia w Sędzisławiu, Pastewniku, Domanowie, Ciechanowicach, Wieściszowicach, Pustelniku i Marciszowie.

– Kolejne zadania projektowe będą przygotowywane sukcesywnie. Na terenie naszej gminy wybudujemy nowe i zmodernizujemy istniejące odcinki oświetlenia, wykorzystując otrzymane środki z Programu Inwestycji Strategicznych-Rządowego Funduszu Polski Ład – dodaje wójt.

Więcej informacji z gminy Marciszów prezentujemy tutaj.
Inne inwestycje prowadzone na terenie powiatu kamiennogórskiego prezentujemy tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment