Kolejni kierowcy pod wpływem narkotyków

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 31-letniego mieszkańca Warszawy, którego zachowanie wskazywało na to, że znajduje się pod wpływem narkotyków. Jak się okazało, tester narkotykowy wykazał obecność kokainy w jego organizmie.

W poniedziałek policjantów Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, którzy pełnili służbę na terenie powiatu kamiennogórskiego, około godziny 17 w Kamiennej Górze zainteresował kierujący, który na widok radiowozu próbował zniknąć z oczu mundurowych. Legniccy policjanci nie dali się zwieść i zatrzymali pojazd do kontroli. 37-latek przyznał, że zażywa metamfetaminę, co potwierdził tester narkotykowy.

Natomiast kolejnego dnia, we wtorek po godzinie 13 dzielnicowi Komisariatu Policji w Lubawce uzyskali informację o 19-latku, który poruszał się samochodem mimo braku uprawnień. Młody mężczyzna nie dość, że nie miał prawa jazdy, to wykonany tester wykazał obecność amfetaminy lub jej pochodnych w ślinie mężczyzny. I nie jest to koniec jego kłopotów, ponieważ lubawscy dzielnicowi znaleźli przy nim narkotyki.

Tego samego dnia, po godzinie 22 kamiennogórsko-lubawski patrol policji zatrzymał do kontroli 19-latkę, która zachowywała się bardzo nerwowo. Zaprzeczała, że miała zażywać narkotyki, jednak przeprowadzony przez policjantów tester wskazał, że znajduje się pod wpływem marihuany.

Wszystkim zatrzymanym osobom pobrano krew do badań, aby stwierdzić dokładne stężenie substancji zabronionych w organizmie.

Kierowanie pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem środków odurzających, jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Podejrzewani o ten czyn muszą się liczyć również z zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną.

Apelujemy! Brałeś – nie jedź! Narkotyki zaburzają pracę zmysłów, nie bądź tykającą bombą na drodze!

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne