Kolejni kierowcy po narkotykach na drogach powiatu kamiennogórskiego

W nocy kamiennogórscy policjanci zatrzymali do kontroli na terenie miasta 25 – latka, który nie dość, że sam znajdował się pod wpływem narkotyków, to w pojeździe posiadał 105 porcji handlowych narkotyków. Kilka dni wcześniej podobne zdarzenie miało miejsce na terenie Lubawki, gdzie 23 – latka prowadziła swojego Seata, będąc pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna przyznał się do zarzutu posiadania środków odurzających, jednak skorzystał z przysługującego mu prawa i nie składał wyjaśnień. Teraz przed sądem będzie odpowiadał za swoje postępowanie.

Podobna sytuacja miała miejsce kilka dni wcześniej na terenie Lubawki, gdzie 23 – latka została w nocy zatrzymana do kontroli przez lubawskich policjantów z powodu niesprawnego oświetlenia pojazdu. Szybko się okazało, że młoda kobieta kierowała swoim Seatem, znajdując się pod wpływem narkotyków. Policjanci czekają teraz na wyniki krwi kierujących. W przypadku obojga zostało zatrzymane prawo jazdy, a samochody odholowane.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu czy środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie środków odurzających można trafić „za kratki” na okres do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra
asp. Paulina Basta

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment