Kolejni kamiennogórscy rycerze już dostępni do zwiedzania

Dziś (środa, 17 maja) odsłonięto oficjalnie trzy nowe figurki kamiennogórskich rycerzy. Odlane z brązu postacie zostały zainstalowane na terenie kamiennogórskiego zalewu, stanicy rowerowej przy ul. Lubawskiej, obok której biegła niegdyś lina kolejowa oraz przy Rondzie Niepodległości. Rycerz „Wędkarz” oraz rycerz „Kolejarz”, nawiązują do miejsc, w których zostali ustawieni. Natomiast rycerze ukryci na wozie z sianem są pamiątką historii miasta, do którego przed wiekami przedarła się uzbrojona drużyna. Mury obronne pokonali podstępem.

Przypominamy, że pierwsze cztery figury nowego rycerskiego szlaku w Kamiennej Górze odsłonięto 22 grudnia 2021 roku, o czym informowaliśmy tutaj.

Pierwszy z rycerzy “Aradek” znajduje się przy podziemiach Arado. Kolejne to “Urzędnik” przy kamiennogórskim ratuszu, “Marzyciel” na rynku i “Czytelnik” przy wejściu do Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Obecnie na terenie Kamiennej Góry znajduje się już siedem figurek rycerzy. Projekt przygotował Wydział Promocji i Polityki Społecznej w kamiennogórskim ratuszu, a autorem rycerzy jest rzeźbiarz Piotr Makała.

Janusz Chodasewicz

Burmistrz Janusz Chodasewicz podczas odsłonięcia figurek kamiennogórskich rycerzy

Tadeusz Ferenc

Tadeusz Ferenc z urzędu miasta w Kamiennej Górze o rycerzach ukrytych na wozie z sianem

Zobacz inne