Kolejne zespoły na Metal Mine Festival

Przypominamy, iż dnia 25 sierpnia 2018 roku ruszy trzecia edycja Metal Mine Festival. To wydarzenie muzyczne po raz kolejny odbędzie się w Centrum Nauki i Sztuki – Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Kolejnym ogłoszonym headlinerem Metal Mine Festival 2018 jest szwedzki The Haunted.

W 1996 roku muzyczny świat obiegła informacja, że zespół At The Gates kończy działalność. Jednak muzycy nie zamierzali próżnować i w tym samym roku na gruzach ATG Adrian Erlandsson (perkusja), Jonas Björler (bas) oraz Anders Björler (gitara) powołali do życia formację pod szyldem The Haunted. Artyści nie planowali popełniać muzycznej rewolucji i pozostali zespołem wiernym nurtowi szwedzkiego melodyjnego death metalu. Po dwóch latach The Haunted wypuścili debiutancki album, zaś wydany w 2001 roku krążek One Kill Wonder otrzymał niemałe wyróżnienie, bowiem szwedzki przemysł muzyczny wręczył im nagrodę w kategorii: „Najlepszy zespół w kategorii hard rock”. Komercyjny sukces w karierze The Haunted otworzył im większe możliwości koncertowe i dotarcie do fanów na całym świecie. Zespół przez kolejne lata działalności nadal budował swoją pozycję na muzycznym rynku, dzieląc scenę z takimi tuzami metalowej muzyki, jak Nile, Slayer, Exodus czy Dark Tranquility.

Bezsprzecznie można ich uznać za jeden z najważniejszych zespołów w swoim gatunku. Po trzech latach przerwy, w ubiegłym roku zespół zaprezentował fanom nowy studyjny album zatytułowany Strength in Numbers, który zawiera esencję melodyjnego death metalu.

Ponadto do składu festiwalu dołączają:
Azarath, który od 20 lat pod wodzą Inferno z Behemoth, szerzy swój plugawy przekaz otoczony black/death metalową muzyką.

Hypnos, czyli jeden z czołowych przedstawicieli czeskiej sceny metalowej, lubujący się w death metalowych dźwiękach założony w 1999 roku przez Bruno i Pegasa z legendarnej kapeli Krabathor.

Mentor, który wydanym w 2016 roku albumem Guts, Graves and Blasphemy narobił sporo szumu na polskiej scenie.

Szykujcie się na solidną porcję energetycznej muzyki.
Pozostałe 5 zespołów ujawnimy już wkrótce.
Więcej informacji o festiwalu w tagach metalmine.

Metal Mine Festival 2018 odbywa się pod patronatem naszego portalu – Relacje Regionalne.Share

Zobacz inne

Leave a Comment