Kolejne sukcesy w sportach siłowych asp. szt. Rocha Szumarowskiego-Plewy

Tegoroczny październik jest wyjątkowo pracowity dla Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego z Kamiennej Góry – asp. szt. Rocha Szumarowskiego-Plewy, który trenuje sporty siłowe. Na początku października zdobył Wicemistrzostwo Świata federacji WUAP we Fraureuth w Niemczech. Natomiast w ubiegłym tygodniu zaznaczył mocno swoją obecność na Mistrzostwach Świata federacji GPC odbywających się na Słowacji w Trnavie i tam zdobył Mistrzostwo oraz Wicemistrzostwo Świata. Gratulujemy!

Sporty siłowe to pasja, którą od wielu lat rozwija asp. szt. Roch Szumarowski-Plewa – zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.
W bieżącym roku sprawdził się już na Mistrzostwach Polski w kwietniu, gdzie w swojej kategorii zdobył 1 miejsce, uzyskując tym samym kwalifikację do zawodów międzynarodowych.

28 września – 2 października 2022 roku we Fraureuth w Niemczech odbywały się Mistrzostwa Świata federacji WUAP (World United Amateur Powerliftling), gdzie Roch startował w wyciskaniu sztangi na ławce. W swojej kategorii kamiennogórski policjant zdobył Wicemistrzostwo Świata.

W Trnavie na Słowacji między 17 – 23 października 2022 roku odbywały się kolejne Mistrzostwa Świata, tym razem federacji GPC (Global Powerlifting Committee). Na tych zawodach asp. szt. Roch Szumarowski-Plewa wystartował w dwóch konkurencjach w wyciskaniu sztangi na ławce:
– w kategorii Men M2 – 82,5 kg EQ, gdzie uzyskał wynik 150 kg;
– w kategorii Men M2 – 82,5 kg RAW, gdzie uzyskał wynik 140 kg;
Policjant na tych mistrzostwach zdobył kolejno Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Świata.

Gratulujemy i życzymy kolejnych międzynarodowych sukcesów.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment