Kolejne serce na nakrętki plastikowe stanie w Pisarzowicach

Dzisiaj (środa, 17 listopada) przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pisarzowicach zainstalowane zostanie metalowe serce na nakrętki plastikowe. Kolejny pojemnik na terenie gminy Kamienna Góra wykonany jest ze stali kwasoodpornej przez Dofama Thies. Tydzień wcześniej pojemnik został zainstalowany w Krzeszowie, o czym informowaliśmy tutaj.

Przypominamy, że pojemniki umożliwiają gromadzenie plastikowych nakrętek od butelek. Zebrane z ich sprzedaży środki przeznaczone zostają na działalność charytatywną. Pojemniki wyposażone są w otwór wrzutowy oraz klapę umożliwiającą opróżnienie.

Do pojemnika nadadzą się nakrętki z butelek plastikowych typu PET, ale mogą to być też plastikowe zakrętki z mleka w kartonie, soczków itp. Muszą to być nakrętki z tworzywa sztucznego, które można przerobić na granulat. Nie mogą zawierać żadnych części metalowych (pompek, sprężynek) kartonowych dodatków, naklejek, etykiet, cen. To ułatwia i skraca proces ich przeróbki. Do zbierania nadają się również nakrętki z opakowań środków chemicznych (płynów do mycia naczyń, płynów do prania, kosmetyków itp.).

Share

Zobacz inne

Leave a Comment