Kolejne dotacje dla Krzeszowskiego Sanktuarium

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozstrzygnęło wyniki kolejnych konkursów na programy za rok 2021. Ich beneficjentem w Powiecie Kamiennogórskim została parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie.

Krzeszowska parafia pozyskała dofinansowanie w łącznej kwocie 425 500 zł z trzech różnych programów. Największe środki (280 000 zł) pochodzić będą z programu „Infrastruktura kultury” na dwuletnie zadanie polegające na adaptacji barokowej plebanii w Krzeszówku na centrum edukacyjno-kulturalne krzeszowskiego opactwa. Ministerstwo wesprze kwotą 61 000 zł organizację Festiwalu Krzeszów 2021 w ramach programu „Kultura dostępna”. Kolejne środki (84 500 zł) bazylika otrzyma z programu „Wspieranie działań muzealnych” na dwa projekty: modernizację wystawy stałej “Skarby Opactwa w Krzeszowie” w Mauzoleum Piastów Śląskich oraz kontynuację konserwacji zbiorów muzeum opactwa.

– Krzeszowskie sanktuarium to wyjątkowe miejsce, nie tylko w Powiecie Kamiennogórskim, ale też w skali całego kraju. Rządowe środki płynące do Krzeszowa to zasługa zaangażowania ks. proboszcza i jego współpracowników, którzy realizują szereg godnych wsparcia przedsięwzięć – skomentował senator Krzysztof Mróz.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment