Kolejna droga na terenie gminy Marciszów oświetlona

Zakończono kolejną inwestycję budowy oświetlenia drogowego na terenie gminy Marciszów. Osiem nowych latarni ulicznych w nowoczesnej i energooszczędnej technologi LED oświetliło przysiółek Witomin w Pastewniku.

Budowa nowego oświetlenia dróg gminnych, doświetlanie miejsc, w których nie udało się wykonać instalacji lamp sieciowych ze względu na koszty lub trudne warunki techniczne oraz wymiana starych i nieekonomicznych opraw oświetleniowych na nowe energooszczędne to jedno z ważniejszych zadań, które ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy Marciszów.

Wójt gminy Wiesław Cepielik zapowiada także, że w przyszłym roku zostaną wybudowane kolejne nowe punkty oświetlenia oraz rozbudowane i zmodernizowane istniejące odcinki dzięki środkom pozyskanym z Polskiego Ładu w wysokości 1,75 mln zł, które muszą zostać w całości przeznaczone na oświetlenie.

Przypominamy, że oprócz budowy nowego i modernizacji istniejącego oświetlenia ulicznego, na terenie gminy Marciszów pojawiają się także punkty oświetleniowe zasilane energią słoneczną, o czym informowaliśmy tutaj.

Więcej informacji z gminy Marciszów prezentujemy tutaj.
Inne inwestycje prowadzone na terenie powiatu kamiennogórskiego prezentujemy tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment