Kolejna część “Igrzysk śmierci” kręcona w Grzędach

Zalew w Grzędach niedaleko Kamiennej Góry stał się planem filmowym prequela ,,Igrzysk śmierci pt. ,,Ballada ptaków i węży. W Grzędach zdjęcia mają potrwać do 12 sierpnia br. W związku z realizacją tej superprodukcji przez amerykańsko-niemiecką ekipę teren zalewu jest całkowicie zamknięty.

Niestety nie możemy pokazać zdjęć z planu filmowego. Wjazd na teren jest pilnowany. Wejście pod groźbą kar finansowych. Spora część terenu została na potrzeby filmu wynajęta od Nadleśnictwa. Nie ma możliwości zbliżenia się do zalewu, na którym jest plan filmowy.

Wcześniej zdjęcia były kręcone m.in. we wrocławskiej Hali Stulecia, która od początku lipca była zamknięta dla zwiedzających.

Reżyserem prequela jest Francis Lawrence, znany oczywiście z takich produkcji jak: “Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”, “Igrzyska śmierci: Kosogłos” (dwie części), “Jestem legendą” czy “Constantine”. Prequel „Ballada ptaków i węży” będzie oparty na wydarzeniach poprzedzających historię znaną nam w “Igrzyskach śmierci”. Jedną z głównych ról gra m.in. Rachel Zegler, którą znamy z filmu Stevena Spielberga “West Side Story” oraz Peter Dinklage z “Gry o tron”.

Premiera filmu w USA zapowiedziana jest na 17 listopada 2023 roku.

Igrzyska Śmierci: Ballada Ptaków I Węży – Zwiastun Teaser
Share

Zobacz inne

Leave a Comment