Kobranocka – Rock Fest 2019

W dniu 27 kwietnia 2019 roku w wałbrzyskiej Hali Aqua Zdrój odbyła się siódma edycja wydarzenia Wałbrzych Rock Fest.

Rock Fest to impreza, która miała swój początek w Świebodzicach w marcu 2012 roku. Obecnie organizowana jest w Wałbrzychu i weszła już na stałe do kalendarza imprez Dolnego Śląska.

Podczas siódmej edycji, wzorem lat ubiegłych, zaprezentowała się czołówka polskiej sceny muzycznej: Katarzyna Nosowska, Róże Europy, Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Opiłki.

Kobranocka to legendarna toruńska kapela, która gra nieprzerwanie ponad trzydzieści lat. Liderem zespołu jest Kobra – Andrzej Kraiński, wokalista, gitarzysta. Drugim założycielem kapeli był Szybki Kazik, który gra do dziś (z kilkuletnią przerwą na solowy projekt – „Atrakcyjny Kazimierz”). Od ponad dwudziestu lat w składzie znajduje się Piotr „Vysol” Wysocki. Po wielu latach grania z muzykami spoza Torunia, od 2005 roku drugim gitarzystą jest Jacek Moczadło. Bardzo ważnym członkiem-założycielem jest tekściarz zespołu – Ordynat Michorowski.

Wydarzenie Wałbrzych Rock Fest tradycyjnie poprowadził dziennikarz muzyczny i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia – Piotr Stelmach.

Nasze relacje z Rock Fest dostępne tutaj.

Zobacz ofertę patronatu medialnego

Zobacz inne

5 Thoughts to “Kobranocka – Rock Fest 2019”

  1. […] września 2019 – zespół Kobranocka19 października 2019 – zespół Apteka9 listopada 2019 – zespół 4Szmery14 grudnia […]

  2. […] Reportaż z koncertu Kobranocki w Wałbrzychu dostępny tutaj. […]

Leave a Comment