Kierujący z narkotykami wpadł podczas kontroli drogowej

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozić może kierowcy podejrzanemu o posiadanie marihuany. Zatrzymany wpadł podczas kontroli drogowej. Ponadto kierujący podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie testerem to potwierdziło, w związku z tym pobrano mu krew do badań.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Dodatkowo mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod ich wpływem.

12 marca br. około godziny 1.14 policjanci na ulicy Mickiewicza w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Sposób jazdy kierowcy wzbudził ich podejrzenie, gdyż jechał zygzakiem.

Okazał się nim 26-letni jeleniogórzanin. Podczas czynności mężczyzna dziwnie się zachowywał. Był wyraźnie zdenerwowany. Jak się później okazało, powodem jego  zdenerwowania były narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę. Zachowanie kierowcy wskazywało również, że najprawdopodobniej kierował on autem będąc pod wpływem środków odurzających. Wstępne badanie testerem to potwierdziło. W związku z tym pobrano mu krew do badań.

26-latek odpowie za posiadanie środków odurzających za co grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania potwierdzą, że kierował autem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za  to przestępstwo. Obecnie policja ustala źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz