Kierujący z dożywotnim zakazem i narkotykami zatrzymany przez policjantów

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem wbrew dożywotniemu zakazowi sądowemu. Ponadto posiadał w aucie i w mieszkaniu narkotyki. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, z których można uzyskać ponad 660 porcji handlowych. Teraz grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji  w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o naruszenie zakazu sądowego i posiadanie znacznych ilości narkotyków.

25 sierpnia 2019 roku około godziny 15.30 policjanci  na ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Renault Laguna. Rozpoznali kierującego,  który posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, w związku z tym  zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 35-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Po sprawdzeniu potwierdziło się, że mężczyzna kierował autem wbrew dożywotniemu zakazowi sądowemu wydanemu przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze. Ponadto funkcjonariusze w aucie wyczuli wyraźny zapach marihuany. Okazało się, że w schowku mężczyzna miał ukryte w plastikowym pojemniku narkotyki. W wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci dodatkowo znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. Z zabezpieczonych narkotyków można uzyskać łącznie ponad 660 porcji handlowych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

35-latek trafił do policyjnego aresztu. Za naruszenie zakazu sądowego oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply