Kierująca z narkotykami? Przewoziła 11-letnią córkę i 2 pasażerów

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozić może kierującej podejrzewanej o posiadanie narkotyków. Niewykluczone, że wsiadła ona za kierownicę będąc pod ich wpływem. Zatrzymana wpadła podczas kontroli drogowej. Policjanci zabezpieczyli 4 woreczki strunowe z zawartością metamfetaminy. Kobieta przewoziła swoją 11-letnią córkę oraz 2 pasażerów. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz kierująca za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letnią mieszkankę gminy Bolków podejrzewaną o posiadanie narkotyków.

24 listopada 2019 roku około godziny 21.45 policjanci na ulicy Podwale w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki VW,  którego kierujący gwałtownie przyspieszał i hamował, a skrzyżowaniu ulic nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej. Jego zachowanie wskazywało, że mógł on kierować będąc pod wpływem alkoholu bądź podobnie działającego środka.

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierującą okazała się 36-letnia mieszkanka gminy Bolków, która przewoziła swoją 11-letnią córkę oraz 2 pasażerów. Podczas czynności kobieta dziwnie się zachowywała. Jej zachowanie wskazywało, że znajdowała się ona pod działaniem środków psychoaktywnych. Ponadto funkcjonariusze w jej podręcznej torebce, znajdującej się w dziecięcej różowej saszetce znaleźli 4 woreczki strunowe z zawartością środków odurzających oraz rurki, które mogły służyć do zażywania narkotyków. Kobiecie w związku z podejrzeniem, że mogła kierować pojazdem będąc pod wpływem narkotyków pobrano krew do badań.

36-latka odpowie za posiadanie środków odurzających za co grozić jej może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Jeżeli badania potwierdzą, że kierowała autem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie ona również za  to przestępstwo.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment