Kierowca zamienił się miejscem z pasażerem. Obaj nie mieli uprawnień

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałbrzyskiej komendy podjęli kontrolę drogową wobec kierowcy VW Passata, który na widok policyjnego patrolu zaczął wykonywać nerwowe manewry. Mundurowi wydali sygnały do zatrzymania. Jeszcze w czasie jazdy samochodu funkcjonariusze zauważyli, że kierujący zamienił się miejscami z pasażerem z przedniego siedzenia.

5 stycznia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu pełniący służbę patrolową na ul. Sikorskiego podjęli kontrolę drogową wobec kierowcy VW Passata, który  na widok policyjnego patrolu zaczął wykonywać nerwowe manewry.
Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając znak kierującemu do zatrzymania. Jeszcze w czasie jazdy samochodu mundurowi zauważyli, że kierujący zamienił się miejscami z pasażerem z przedniego siedzenia.
Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że i kierujący samochodem 21-latek, jak i 19-letni pasażer, z którym się przesiadł nie posiadają uprawnień do kierowania. Starszy z nich ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, natomiast młodszy nigdy nie posiadał prawa jazdy. Samochód, którym jechali młodzi ludzie nie miał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia.
Funkcjonariuszy zaniepokoiło również zachowanie mężczyzn wskazujące, że mogą być oni pod wpływem środków odurzających. W czasie rozpytania obaj przyznali, że zażywali narkotyki. W szpitalu pobrano im krew do badań na zawartość środków odurzając. Z chwilą uzyskania wyników obaj mężczyźni muszą się liczyć ze wszczęciem postępowania za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 21-latek musi liczyć się również z odpowiedzialności karną za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. W tym przypadku kara wynosi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment