Kierowca odpowie za posiadanie narkotyków, prawdopodobnie kierował pod ich wpływem

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał narkotyki. Zabezpieczyli ponadto marihuanę, którą kierujący posiadał przy sobie. Ponadto mężczyźnie pobrano krew do badań, gdyż niewykluczone, że kierował autem pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze do odbycia kary zastępczej. Teraz grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze 17 lipca br, zatrzymali 38-letniego mężczyznę  podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Ponadto okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze celem odbycia kary zastępczej 15 dni aresztu za karę ograniczenia wolności.

17 lipca br ok godziny 1.20 policjanci na ul Sudeckiej w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Peugeot. Kierujący na widok radiowozu gwałtownie zwolnił. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód dziwnego zachowania kierowcy. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. W trakcie kontroli mężczyzna dziwnie się zachowywał, był bardzo nerwowy. Okazało się, że posiadał przy sobie marihuanę. Niewykluczone, że mężczyzna kierował pojazdem pod jej wpływem. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze celem odbycia kary zastępczej za karę ograniczenia wolności.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie  okoliczności tej sprawy. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply