Kierowca miał blisko 3 promile, pasażer szarpał policjantów

W nocy funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali w Kamiennej Górze samochód marki BMW, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn i pasażerka. Kierowca na widok radiowozu gwałtownie zahamował, po czym ruszył i skręcił w jedną z ulic miasta. Jak się okazało 37-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego był nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna nie reagował na żadne z wydawanych przez policjantów polecenia, zachowywał się lekceważąco, nie chciał zakończyć rozmowy telefonicznej i opuścić pojazdu. Utrudniał również czynności związane z legitymowaniem. Mężczyzna został zatrzymany. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że kierowca ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
39-letni pasażer, mieszkaniec gminy Kamienna Góra, podczas kontroli zachowywał się agresywnie. Kierował wobec funkcjonariuszy słowa wulgarne, groził, szarpał za mundur w chwili zatrzymania. Znajdując się w radiowozie, obaj mężczyźni nadal zachowywali się agresywnie. Pasażer wyzywając policjantów uderzał głową w elementy radiowozu, chcąc nakłonić funkcjonariuszy, by wypuścili go z auta.

Mężczyźni trafili do celi. Kierowcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności,. Pasażer za czyny, których się dopuścił usłyszy zarzut zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło:
asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne

Leave a Comment