Kierowca, który spowodował zderzenie samochodów i uciekł miał blisko 3 promile

W sobotę 2 stycznia br. na ulicy Wałbrzyskiej w Kamiennej Górze doszło do kolizji, w której miało miejsce zderzenie czołowe dwóch samochodów osobowych. Reportaż z wydarzenia dostępny tutaj.

Kierujący, będący sprawcą kolizji, oddalił się wówczas z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb. Kierujący drugiego pojazdu wymagał pomocy medyków i został przewieziony do szpitala.

Policjanci Wydziału Kryminalnego pełniący wówczas służbę szybko ustalili, kto jest właścicielem porzuconego na miejscu zdarzenia pojazdu. Niezwłocznie podjęte czynności doprowadziły do ustalenia miejsca jego pobytu. Okazało się, że 38-latek w wydychanym powietrzu miał blisko 3 promile alkoholu. Z uwagi na fakt, że mężczyzna kilka razy zmieniał swoją wersję wydarzeń, nie przyznając się do kierowania autem i spowodowania kolizji, policjanci zatrzymali go do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie. W międzyczasie została również pobrana krew do celów procesowych. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na postawienie zarzutu kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. 38-latek nie przyznał się jednak do zarzuconego mu czynu. Teraz o jego winie i wysokości kary decyduje sąd. Kierowcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply