Kierowca bez uprawnień, który popełnił serię wykroczeń w ruchu drogowym został zatrzymany

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc służbę na motocyklu zatrzymał 21-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem bez uprawnień. Młody kierujący stracił uprawnienia za przekroczenie limitu punktów. Ponadto mężczyzna popełnił serię wykroczeń w ruchu drogowym, czym stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych kierujących. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymał 21-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzewanego o kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz o serię wykroczeń w ruchu drogowym.

6 czerwca 2019 roku około godziny 15.05 policjant jeleniogórskiej drogówki pełniąc służbę na motocyklu stojąc na ul. Sudeckiej na czerwonym świetle zauważył poruszający się od strony Karpacza pojazd marki Audi, którego kierujący jechał lewym pasem pod prąd, w miejscu gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania przekroczył podwójną linię ciągłą i wyprzedzał w korku kilka pojazdów. Ponadto inny kierujący w celu uniknięcia zderzenia z pojazdem Audi zmuszony był do gwałtownego hamowania i zmiany kierunku jazdy.

Policjant postanowił zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Ruszył za kierującym mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Policjant jadąc za nim zauważył , jak ten wjechał w ulicę, gdzie obowiązuje zakaz wjazdu.  Policjant zatrzymał kierującego do kontroli drogowej na ulicy Modrzejewskiej. Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Okazało się, że kierowca posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Uprawnienia zostały mu zatrzymane za przekroczenie limitu 20 punktów w okresie 1 roku od uzyskania prawa jazdy.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Teraz 21-latek za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment