Kierował tirem mając blisko 2,7 promila alkoholu

Strzegomscy policjanci zatrzymali 61-latka, który kierował samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Funkcjonariusze Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Strzegomiu pełniąc służbę na terenie miasta, zwrócili uwagę na „dziwnie” poruszający się pojazd ciężarowy marki Volvo. Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zweryfikować swoje podejrzenia. W trakcie kontroli przeprowadzili  badanie, które wykazało u 61-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Trafił on prosto do policyjnego aresztu. Mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji i czujności funkcjonariuszy, nie doszło do tragedii.

Pamiętajmy!

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajnie niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego.
Po spożyciu alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości i jesteśmy skłonni do brawury. To wszystko powoduje, że kategorycznie nie powinniśmy w takim stanie wsiadać za kierownicę.

Konsekwencje jazdy na „podwójnym gazie” ponoszą nie tylko nieodpowiedzialni kierowcy, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu często są tragiczne w skutkach, dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy – REAGUJMY!

Źródło: Policja Dolnośląska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Film bez dźwięku.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz