Kierował samochodem pod wpływem narkotyków

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce 21 maja br. w godzinach nocnych zatrzymali 38 – latka, który pod wpływem narkotyków kierował samochodem osobowym. Oprócz tego kierujący posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany.

Policjanci Komisariatu Policji w Lubawce w nocy 21 maja br. w trakcie pełnienia służby patrolowej zatrzymali do kontroli pojazd marki VW Golf, który nie posiadał podświetlonej tablicy rejestracyjnej jak też prawego światła stopu. Funkcjonariusze podczas kontroli dokumentów 38 – latka zwrócili uwagę na jego zaczerwienione oczy oraz nerwowe zachowanie. Uznali tym samym, iż mężczyzna może znajdować się pod wpływem narkotyków. Mając takie przypuszczenie przeprowadzone zostało badanie narkotestem, który już po chwili wskazał, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających z grupy amfetaminy/metamfetaminy i marihuany. Ponadto w trakcie przeszukania kierującego policjanci ujawnili przy nim środki odurzające w postaci marihuany.

Mieszkaniec Gminy Lubawka został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dodatkowo pobrano od niego krew do dalszych badań laboratoryjnych. Mężczyzna w trakcie dalszych czynności procesowych z jego udziałem przyznał się do kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, jak też do ich posiadania. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W świetle obowiązującego prawa za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem ruchu lądowym pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz