Kierował samochodem pod wpływem działania narkotyków

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce tuż po północy 18 marca br. zatrzymali kierującego pojazdem osobowym pod wpływem narkotyków. Za swój czyn odpowie przed sądem za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci Komisariatu Policji w Lubawce 18 marca br. tuż po północy zauważyli przemieszczający się pojazd marki Opel ulicami Lubawki, który na widok radiowozu nagle skręcił w drogę gruntową a następnie zatrzymał pojazd na parkingu. Policjanci podjęli wobec znajdujących się w samochodzie osób interwencję. Szyby pojazdu były całkowicie zaparowane a z jego wnętrza wydobywał się zapach dymu oraz środków odurzających.

Jak się okazało 42 – letni mieszkaniec Gminy Lubawka przewoził jeszcze 33 – letniego pasażera również mieszkańca Gminy Lubawki. Kierowca przyznał, że palił marihuanę. Jego pojazd został zabezpieczony przez policjantów. Przeprowadzone testerem narkotykowym badanie potwierdziło przypuszczenia policjantów, ponieważ wykazało w jego organizmie zawartość środków odurzających w postaci marihuany. Dodatkowo od 42 – latka kierującego samochodem osobowym pobajano krew do laboratoryjnego badania.

Teraz za swoje postępowanie stanie przed sądem, gdzie odpowie m.in. za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply