Kierował pojazdem mimo zakazu sądowego

Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy w Kamiennej Górze 15 stycznia br. na terenie Kamiennej Góry zatrzymali kierującego pojazdem, mimo obowiązującego go zakazu sądowego. Za nie stosowanie do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do lat 3 pozbawienia wolności.

Policjanci Samodzielnego Poddziału Prewencji Policji z Legnicy w trakcie patrolu ulic miasta Kamiennej Góry zatrzymali do kontroli pojazd marki Mini Cooper, w związku z popełnionym przez jego kierowcę wykroczenia w ruchu drogowym. Kierowcą pojazdu okazał się 38 – letni mieszkaniec Gminy Krotoszyce. Kierowca nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Po sprawdzeniu kierującego przez legnickich policjantów w systemach informatycznych Policji okazało się, że posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Legnicy.

Pojazd został zabezpieczony przez osobę wskazaną, natomiast kierujący po wykonanych czynnościach przez policjantów zwolniony.

Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego natomiast za czyn nie stosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment