Kierował mając 3 promile alkoholu w organizmie, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w zaparkowany samochód

Dobrze, że to zdarzenie nie zakończyło się tragedią. We wtorek po południu 59-letni kierujący samochodem osobowym zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w zaparkowany na chodniku samochód, do którego miał właśnie wsiadać jego właściciel. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy ustalili, że sprawca kolizji miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, dlatego też został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło 11 czerwca bm. około godziny 17:00 na ul. 11 listopada w Wałbrzychu. Sprawca po doprowadzeniu do kolizji uciekł. Policjanci prowadzący sprawę otrzymali informację od świadków, że najprawdopodobniej może znajdować się pod wpływem alkoholu, a następnie ustalili gdzie przebywa.

U zatrzymanego chwilę później 59-letniego wałbrzyszanina funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości. Badanie wykazało, iż jest kompletnie pijany. Miał 2,99 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w momencie kontroli utracił prawo jazdy i ostatecznie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. Kiedy następnego dnia wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty.

Podejrzanemu za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, który przekaże informację Policji, a ta wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę!

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz