Kekfest – Europejskie Spotkania Mocnego Grania

Przypominamy, iż w dniach 19-20 października 2018 roku w sali widowiskowej MDK Muflon (Jelenia Góra ul. Cieplicka 172) odbędzie się kolejna edycja Kekfest.

Kekefest jest festiwalem szeroko pojętej muzyki metalowej, odbywającym się w Jeleniej Górze od dwóch lat. Tym razem, podczas dwóch dni przepełnionych występami, będziemy mogli zobaczyć artystów z całego świata. W tym roku w skład festiwalu wchodzą kapele m.in. z Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Słowacji oraz Gruzji.

Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem medialnym.

Wystąpią:

PIĄTEK:

TUSCOMA – Blackened punk, Nowa Zelandia
„A teraz coś zupełnie innego”. Tuscoma z Wellington w Nowej Zelandii, Przecierają szlaki dla świeżego mixu muzycznego, który pokrótce można opisać jako: Blackened Punk. Duet z Nowej Zelandii stworzył album przepełniony szaleńczymi dźwiękami a tytuł owej płyty to Arkhitecturenominus. Grupa będzie promować swój debiutancki album podczas Europejskiej trasy od sierpnia do października, dzięki czemu będziemy mogli ich gościć podczas trzeciej edycji kekfestu.

CHIYODA KU – Math rock, Wielka Brytania
Po dwóch latach ciężkiej pracy Chiyoda Ku stworzył album, który nie tylko reprezentuje ich pasję do muzyki, ale także ich spojrzenie na dzisiejsze społeczeństwo. Mocna, ale zarazem zgrana sekcja rytmiczna jest wspomagana przez pełne finezji zagrywki gitarowe razem tworząc na scenie surową energię na której zespół opiera swoje występy.

NO VIOLET – Grunge, Wielka Brytania
Kwartet „No Violet” z Bristolu, przykuwa uwagę uwagę dzięki ich fascynującym występom. Tworzona przez nich muzyka to mieszanka fuzz-infused grunge / alt rock i mathrocka. Potrafią porwać widownię poprzez manipulacje dynamiką, które jest inspirowane wczesnymi wydawnictwami legendarnego pixies. Występują regularnie w stacji BBC Intro. W maju 2018 zespół wypuścił swój debiutancki album.

KASPAR HAUSER – Rock, Jelenia Góra
Przychodzimy na próbę, witamy się i zaczynamy grać. Przeważnie tak jest. Nikt niczego nie ustala. Nie umawiamy się na nic. Ktoś coś zaczyna potem dołączają pozostali. Czasami idzie lekko, innym razem mozolnie. Czujemy od razu jak to powinno być lub też nie do końca mamy pewność, gdzie nas to zaprowadzi. Muzyka faluje, rozrasta się i uwalnia, natężenia rosną i maleją. Często wszystko się komplikuje, rozprasza i gubi nagle. Ze zmęczenia, ze nużenia, z niepewności …trafiamy nutą w płot, w ciemny zaułek, na skały. Poddajemy się niechętnie. Te momenty są najlepsze, gdy ze ślepych uliczek wyprowadza nas zmiana rytmu, zmiana nastroju, uporczywie powtarzany gitarowy motyw, jednostajny puls basu, nachalna wokaliza i nagle wszystko się rozjaśnia …to tu nas jeszcze nie było, lub to tu mieliśmy/mogliśmy dotrzeć – zazwyczaj tak jest. w takich chwilach oddajemy z siebie ile potrafimy, zabieramy z sobą co się da. I jakoś, bez słów wygaszamy wszystko razem w jednym miejscu, …po czym Arczi mówi: dobrze! zarys już jest, nagrywamy. …. w tym zespole nie ma perfekcji ale jest chemia, nie ma liderów, kierowników i dyrektorów artystycznych – jest przyjaźń, nie ma napinki … Choć bez wątpienia wszyscy razem i każdy z osobna mamy ambicję, która nas dręczy – chcemy tworzyć muzykę tak, jak oddychamy – lekko i naturalnie … i stąd Kaspar Hauser.

AWAKENESS- Progressive Melodic Death Metal , Jelenia Góra
Jesteśmy kapelą która nie goni, nie robi nic na siłę, materiał tworzymy dość powoli, ale staramy się go dopracować tak, by był zgodny z naszymi gustami muzycznymi, a każdy z nasz ma inny styl, dlatego to co tworzymy jest dość nowatorskie, i czasem nie trzyma się ustalonych przez lata ram, czy schematów.

LUNATIX – Space rock, Jelenia Góra
LunatiX to jeleniogórska orkiestra kosmiczna, którą wystrzelono w przestrzeń około roku A.D.2015. Inspirację muzyczne czerpie z przyrody i technologii, a liryczne z otaczającego świata. Dźwięk ich karabinem, a słowa amunicją. Zespół nie prezentuje konkretnego nurtu muzycznego – idzie pod prąd, emitując osobliwą trans-misję, nie pozostawiając wątpliwości i miejsca na kompromis. Każde spotkanie czegoś uczy, spotkanie z lunatiX uczy jak korzystać z wyobraźni…

SOBOTA:

DAERRWIN – Black Metal/Shoegaze, Czechy
Nabierająca rozpędu młoda, Czeska kapela Daerrwin zaskoczyła wielu słuchaczy swoim nowatorskim podejściem do black metalu. Na początku 2018 roku podpisali kontrakt z największą Czeską wytwórnią metalową MetalGate records i pod ich szyldem wydali debiutancki „Uv’Derekh”. Obecnie intensywnie koncertują po europie występując na największych festiwalach min. Brutal Assault.

POSTCARDS FROM ARKHAM – Progresywny folk metal, Czechy
Howard Philips Lovecraft i jego „weird fiction” pokazują, jak kapryśny może być los. Niedoceniany za życia, a dziś ikona literacka, którego twórczość jest inspiracją dla niezliczonych artystów z całego spektrum kulturowego. Czeska scena nie jest wyjątkiem. POSTCARDS FROM ARKHAM to przykład post-rockowo-metalowego projektu Marka Frodysa Pytlika, który przekłada dziedzictwo Lovecrafta na muzykę. Własnie wydali już trzeci album pod szyldem MetalGate Records zatytułowany „MANTA”. Grają na wielu znaczących imprezach min. Polski Prog In Park II, gdzie będą dzielić scenę z największymi gwiazdami muzyki progresywnej ( Anathema, Sons Of Apolla czy Ihsahn) Grali także na Brutal Assault, oraz wielu innych.

HORRIBLE CREATURES- Thrash/Death Metal, Czechy
Pochodzący z Czech, Horrible Creatures jest jednym z najbardziej wyczekiwanych i szybko rozwijających się zespołów thrash / death metalowych w tych czasach. Zagrali już ponad 100 gigów, dzieląc scene z takimi potęgami jak: ENTOMBED A.D., LICH KING, SHINING (Nor), PRO-PAIN i wieloma innymi. Występowali również na wielu Czeskich festiwalach.Teledysk do utworu „BLACK GOD” z ich pierwszej trzypiosenkowej EP DEPRESSIVE HUNT powstał podczas ich wystepu na FajtFest w zeszłym roku.

SCRATCH THE FLOOR – Heavy Metal/Hardcore, Gruzja
Scratch The Floor Modern Heavy Metal / Hardcore z Tbilisi w Gruzji. Zespół powstał w 2011 roku i od tego czasu przebył długą drogę, od lokalnych klubów aż do Wacken 2015, jako zwycięzcy Kaukazkiej edycji Wacken metal battle. Występowali również na Tbilisi Open Air, największym festiwalu muzycznym w Gruzji i dwukrotnie w Faine Misto na Ukrainie. Mieli zaszczyt grać z takimi zespołami jak Black Label Society, Placebo, Archive, Suicide Silence, ill nino, Sepultura ect. Właśnie wydali pierwszy, pełnowymiarowy oficjalny album „Hellhound” pod skrzydłami Londyńskiej wytrórni Musicarchy Media.

CHAOS REGINS- Hardcore Punk, Wielka Brytania
Chaos Reigns (UK) to zespół Hardcore Punk z Londynu, inspirują się dokonaniami taki kapel jak: Every Time Die, The Ghost of a Tousand czy Cancer Bats. Zespól został założony na początku 2017 roku, szybko zdobyły reputację na Londyńskiej scenie dzięki elektryzującym występom, które można porównać do totalnego chaosu. Chaos Reigns objechali już miasta i miasteczka w całej Wielkiej Brytanii, a teraz stawiają na Europę. Promują swój Debiutancki album EP „No Struggles” wydany w lipcu 2017 roku.

CIRCULAR SAW – Black/Thrash, Słowacja
Circular Saw to młody thrash/ black metalowy zespół ze Słowacji. Pochodzą z małego miasteczka Šurany. Zespół regularnie koncertuje na terenie całej Słowacji, Węgier, Czech i Polski. Supportowali już takie zespoły jak Czeską legendę metalu ToRR, niemiecki Impalers, węgierski Invader czy polski Acid Drinkers.

THAR AI – Alternative metal, Wrocław
Thar Ai uformował pełny skład w kwietniu 2015 roku. Dzięki ciężkiej pracy zespół wydał własnym sumptem debiutancki album EP w marcu 2017. Muzycy obecnie koncertują i promują swoje niezależne wydawnictwo. Ekspresyjna muzyka, przeplatana kontrastami z emocjonalnym wokalem – tak w skrócie można opisać ich kompozycje.Zobacz inne

Leave a Comment