KD zawiesiły połączenia transgraniczne. Można dokonać zwrotu biletów

Przypominamy, że o północy, z soboty na niedzielę (14/15 marca) Koleje Dolnośląskie zawiesiły obsługiwane przez Spółkę połączenia transgraniczne. Skutkiem decyzji Rady Ministrów RP, wprowadzającej stan zagrożenie epidemicznego, połączenia zostały wstrzymane do czasu ponownego otwarcia granicy państwa dla pasażerskiego transportu kolejowego.

Koleje Dolnośląskie zawiesiły wszystkie swoje połączenia do Niemiec i Czech. W rozkładzie pozostają natomiast odcinki krajowe; wszystkie skomunikowania Wałbrzycha (1 para pociągów w dobie), Jeleniej Góry (6 par) oraz Legnicy (1 para) z niemieckim Goerlitz zostają skrócone a ich nową stacją początkową/końcową będzie stacja Zgorzelec.

Analogiczna sytuacji będzie miała miejsce w przypadku realizowanego przez dwie pary pociągów KD w ciągu dnia, weekendowo-świątecznego połączenia Forst – Wrocław Główny. Linia ulegnie skróceniu o odcinek graniczny Forst – Zasieki i to ta druga miejscowość będzie obecnie stacją początkową i końcową dla połączenia z Wrocławiem.

W związku z zawieszeniem wymienionych wyżej połączeń transgranicznych, Koleje Dolnośląskie wstrzymują możliwość zakupu w przedsprzedaży biletów na te połączenia w ramach ofert „Promocja Drezdeńska”, „Bilet graniczny Polska-Niemcy” (Zasieki-Forst) i na połączenie „Kulturzug-Pociąg do Kultury”. Osoby, które nabyły bilet na przejazd w dniu 15 marca lub w terminie późniejszym, mogą dokonać ich zwrotu, odzyskując pełną zapłaconą kwotę, bez potrącenia w postaci odstępnego.

Źródło: KD

Zobacz inne

Leave a Comment