Katakumby krzeszowskiej bazyliki w “History Hiking”

W katakumbach krzeszowskiej bazyliki realizowano dziś (sobota, 5 listopada) kolejny odcinek dla History Hiking, popularnego kanału o tematyce historyczno-eksploracyjnej.

Przypominamy, że katakumby nie są udostępniane dla zwiedzających, a dostęp do nich jest możliwy tylko na linach wspinaczkowych przez okno znajdujące się na południowej stronie bazyliki ze względu na wagę kamiennej płyty, która zamyka wejście znajdujące się przy ołtarzu wewnątrz bazyliki.

Tylko dzięki zrealizowanym w taki sposób reportażom można zobaczyć i poznać historię pochowanych tam zakonników.

Prowadzącym realizowany dziś odcinek programu History Hiking był Maciej Regewicz, któremu towarzyszyła grupa bunkrowo.pl”. Odcinek o pochowanych pod bazyliką zakonnikach będzie można niebawem obejrzeć na kanale YouTube. Oczywiście portal Relacje Regionalne towarzyszył ekipie filmowej. Reportaż fotograficzny z tego wydarzenia prezentujemy w galerii. UWAGA! ZDJĘCIA W GALERII ZAWIERAJĄ SZCZĄTKI LUDZKIE!

History Hiking został założony przez Łukasza Kazka (prowadzącego) i Mateusza Kudłę (reżysera) w maju 2020 roku. We wrześniu br. do ekipy dołączył menedżer Projektu Arado Maciej Regewicz. Kanał zebrał już kilkaset tysięcy subskrybentów.

UWAGA! ZDJĘCIA W GALERII ZAWIERAJĄ SZCZĄTKI LUDZKIE!

Share

Zobacz inne

Leave a Comment