Kandydaci KE do Parlamentu Europejskiego zaprezentowani w Kamiennej Górze

W dniu 30 kwietnia 2019 roku na kamiennogórskim rynku odbyła się zapowiadana prezentacja kandydatów list wyborczych koalicji PO-PSL-SLD-N w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja br.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego jest trzynaście okręgów wyborczych. W województwie dolnośląskim i opolskim listę otwiera Janina Ochojska. Na prezentację do Kamiennej Góry przyjechali: Jarosław Duda, Julia Rokicka, Elżbieta Stępień, Krzysztof Mieszkowski. Na liście wyborczej znajdują się również: Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, Andrzej Buła, Izabela Mrzygłocka, Władysław Kozakiewicz oraz Genowefa Prorok.

Po prezentacji kandydaci wspólnie z poseł Iwoną Krawczyk, lokalnymi samorządowcami i działaczami partyjnymi podpisali deklarację programową Koalicji Europejskiej, która składa się z 10 punktów:

 1. Polska wśród liderów UE
 2. Unia na rzecz wyrównania poziomów życia Europejczyków
 3. Fundusze europejskie dla obywatel;i i samorządów
 4. Unia czystego powietrza i taniej energii
 5. Unia zdrowszego i dłuższego życia
 6. Unia lepszej żywności i równych szans dla rolnictwa
 7. UE wartości
 8. Unia wspólnego bezpieczeństwa
 9. UE dla młodych
 10. Unia spójna transportowo i komunikacyjne

Przypominamy, że koalicja na wybory do Parlamentu Europejskiego utworzona została 1 lutego 2019 roku. Inicjatorami jej powołania były osoby pełniące w przeszłości funkcję premiera lub ministra spraw zagranicznych, deklarujący wolę skonstruowania „jednej, szerokiej listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, której celem byłaby odbudowa mocnej pozycji Polski w Unii Europejskiej”.

Podczas wydarzenia nie zabrakło również happeningu przeciwko kontrowersyjnej decyzji dyrekcji o usunięciu prac Natalii LL i Katarzyny Kozyry z Muzeum Narodowego w Warszawie. Happening polegał na jedzeniu bananów i był manifestacją w obronie wolności sztuki.

Zobacz ofertę patronatu medialnego
Share

Zobacz inne

5 Thoughts to “Kandydaci KE do Parlamentu Europejskiego zaprezentowani w Kamiennej Górze”

 1. […] Część kandydatów została już zaprezentowana na kamiennogórskim rynku, o czym informowaliśmy wcześniej. […]

 2. […] z wyborami do Parlamentu Europejskiego. Przypominamy, że na kamiennogórskim rynku odbyła się prezentacja kandydatów koalicji PO-PSL-SLD-N. Zaprezentowany został również mistrz olimpijski Władysław Kozakiewicz, i Małgorzata […]

 3. […] z wyborami do Parlamentu Europejskiego. Przypominamy, że na kamiennogórskim rynku odbyła się prezentacja kandydatów koalicji PO-PSL-SLD-N. Zaprezentowany został również mistrz olimpijski Władysław Kozakiewicz, Małgorzata […]

 4. […] W dniu 22 maja 2019 roku w Kamiennej Górze gościł senator Jarosław Duda. Była to kolejna wizyta senatora przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Przypominamy, że senator wspólnie z innymi kandydatami zaprezentował się na kamiennogórskim rynku 30 kwietnia, o czym informowaliśmy wcześniej. […]

Leave a Comment