Kamiennogórzanka trafiła do szpitala. Kierowca z zakazem poruszania się pojazdami

Kamiennogórzanka z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierowca z zakazem poruszania się pojazdami.

Kierowca, który dachował na drodze Kamienna Góra-Jaczków, posiadał orzeczony przez Sąd zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Przypominamy, że 21-letni mężczyzna spowodował w czwartek, 20 października wypadek jadąc z Kamiennej Góry do Jaczkowa, o czym informowaliśmy tutaj.

Wałbrzyscy policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że mieszkaniec Jedliny-Zdroju w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, zjechał z jezdni i w ostateczności doprowadził do dachowania samochodu. On i jadąca z nim 20-letnia kamiennogórzanka, trafili do szpitala. Młoda kobieta z poważnymi obrażeniami ciała. Okazało się, że mężczyzna miał już orzeczony przez Sąd zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Do wypadku z udziałem dwojga młodych osób doszło w czwartek, 20 października po godzinie 6. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego jechał z pasażerką samochodem osobowym z Kamiennej Góry w kierunku Jaczkowa. Znajdując się na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i ostatecznie dachował, wpadając do pobliskiego rowu. 21-latkowi nic poważnego się nie stało. 20-letnia kobieta z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Policjanci przebadali kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Okazało się jednak, że młody kierowca miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu do stycznia 2023 roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, w związku z wcześniejszym poruszaniem się pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Mężczyźnie za spowodowanie wypadku oraz jazdę bez uprawnień i pomimo sądowego zakazu może grozić nawet 8 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Źródło: Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Marcin Świeży.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment