Kamiennogórzanie pokazali serca

Niemal 13,5 tys. złotych zebrano podczas Charytatywnego Weekendu Sportowego, który organizowany był w Kamiennej Górze w minioną sobotę i niedzielę. Pieniądze przekazane zostały na leczenie i rehabilitację 13-letniej Karolinki Nakrewicz, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2.

W wydarzeniach sportowych, które odbywały się na terenie szkoły i poza nią udział wzięło kilkudziesięciu małych i dużych zawodników. Rozegrano między innymi turniej piłki nożnej dzieci z rocznika 2011 i 2009, pokaz sztuk walki, cross fitu oraz boksu dla dzieci, zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej i gruntowej. W klubie Sportowym Relax odbył się dzień otwarty.

Wydarzeniom sportowym towarzyszył Jesienny Festyn Rodzinny. W programie znalazły się liczne konkurencje indywidualne i rodzinne oraz konkursy. Było malowanie twarzy, loteria fantowa, tańce. Można było zjeść pyszne ciasta upieczone przez rodziców oraz pizzę przygotowywaną na miejscu. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyła wysoka frekwencja kibiców, dzieci i ich rodziców.

W sobotni wieczór, z kamiennogórskiego Stadionu Miejskiego w trasę Pierwszego Charytatywnego Maratonu Pieszego „Od zmierzchu do świtu” wyruszyło 40 zawodników. Trasa marszu wyniosła około 48 km i prowadziła szlakami turystycznymi: z Kamiennej Góry przez Pisarzowice na Skalnik, następnie przez Szarocin i Paprotki na Zadzierną. Następnie przez Bukówkę, Lubawkę i górę Długosz uczestnicy wrócili do Kamiennej Góry, gdzie na Stadionie czekał na nich ciepły poczęstunek i pamiątkowe medale. Marsz ukończyło 20 uczestników, do pokonania trasy potrzebowali oni około 12 godzin.

Wszystkim wydarzeniom towarzyszyła zbiórka pieniędzy – każdy dochód, wpisowe, bilety, wszystko było przekazywane do puszek. Zebrano 13 436,94; 3 euro, 1 korona czeska. Środki przekazane zostały rodzicom Karolinki. Dziewczynka choruje na nieuleczalne choroby – dystonię – chorobę układu nerwowego oraz postępującą chorobę neurodegeneracyjną ze zgromadzeniem żelaza w mózgu. Szansą dla niej jest specjalistyczne, bardzo kosztowne leczenie.

Wszystkie wydarzenia przygotowali: Szkoła Podstawowa nr 2, Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej, Gmina Miejska Kamienna Góra oraz kamiennogórskie kluby sportowe – Kamiennogórska Akademia Piłkarska, Contender, Relax, Kamiennogórska Grupa Biegowa, Koło PZW Kamienna Góra „Miasto”. Zebrana kwota jest ogromnym sukcesem wszystkich uczestników i organizatorów. Zaangażowanie i gotowość niesienia bezinteresownej pomocy zasługują na najwyższe uznanie. To dowód, że razem można osiągnąć więcej.Charytatywny Weekend Sportowy

Zobacz inne

Leave a Comment