Kamiennogórskie wspólnoty z dofinansowaniem

Trzy wspólnoty mieszkaniowe z Kamiennej Góry otrzymały w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej dofinansowanie na termomodernizację swoich budynków. Wszystko to w ramach środków przeznaczonych na likwidację niskiej emisji w Kamiennej Górze.

W sumie wnioski złożyli właściciele 6 kamiennogórskich budynków. Dofinansowanie otrzymają wspólnoty: Lipowa 5, Ogrodowa 11,13, Broniewskiego 5. Trafi do nich niemal 1 mln zł. Ogólnie, we wszystkich gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej, na ponad 70 złożonych podań, do realizacji zakwalifikowano projekty 26 wspólnot.

W tym roku Miasto Kamienna Góra złożyło również wnioski na rewitalizację, połączoną z termomodernizacją, budynków komunalnych. Tu rozstrzygnięcia należy spodziewać się jesienią.

Ograniczenie tzw. niskiej emisji jest jednym z głównych priorytetów Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. Docieplanie budynków, wymiana stolarki okiennej, likwidacja pieców c.o. na paliwo stałe zmniejszać będzie systematycznie ilość pyłów zawieszonych w powietrzu. Wszystko to sprawi, że mieszkańcy Kamiennej Góry i regionu, w sezonie grzewczym oddychać będą czystszym powietrzem.

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Wałbrzyskiej (ZIT AW) to instrument rozwoju terytorialnego, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, realizowany przez porozumienie 22 gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej.Share

Zobacz inne

Leave a Comment