Kamiennogórskie szkoły podstawowe rozpoczną zajęcia w systemie stacjonarnym

W dniu 1 września br. kamiennogórskie szkoły podstawowe rozpoczną zajęcia w systemie stacjonarnym. Dyrekcje SP – 1 i SP – 2 zdecydowały, że podczas zajęć lekcyjnych uczniowie nie będą musieli korzystać z maseczek ochronnych. Zakrywanie twarzy i ust będzie obowiązkowe podczas przebywania poza klasami.

Uczniowie i inne osoby wchodzące na teren szkół będą musiały wyposażyć się w maseczki samodzielnie. Szkoły zapewnią płyn do dezynfekcji rąk.

Szczegółowe zasady

W szkole podstawowej nr 1 uczniowie klas 1-3 podczas zajęć będą korzystali z jednego pomieszczenia klasowego. Klasy 4-8 będą zmieniały sale zgodnie z grafikiem lekcji.

Przerwy w SP – 1 zostaną ograniczone do 5 minut. To czas niezbędny do przejścia z klasy do klasy. Jedna przerwa – „obiadowa” będzie trwała 15 minut. Zajęcia lekcyjne będą odbywały się do godziny 15:35. Śniadania będzie można zjeść podczas przerw i lekcji w klasach.

W szkole podstawowej nr 2 uczniowie prawie wszystkich klas będą korzystali z jednego pomieszczenia klasowego. Jedynie dwie klasy z najstarszych roczników będą zmieniały sale zgodnie z grafikiem lekcji.

Szkoła wprowadzi w ciągu dnia trzy przerwy trwające po 10 minut, pozostałe będą trwały po 5 minut. By nie dopuszczać do tłoku na korytarzach, podczas przerw będą mogli przebywać na nich jedynie uczniowie trzech klas. Zajęcia będą kończyły się o godzinie 15:30.

 

Zobacz inne

Leave a Comment