Kamiennogórski samorząd przygotowuje się do modernizacji sali gimnastycznej

Mimo ograniczenia przyjęć interesantów w ratuszu, kamiennogórski samorząd pracuje. Przygotowuje się do modernizacji sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, która ma zacząć się w bieżącym roku.

Do przetargu stanęły dwie firmy budowlane. Zaoferowały kwoty od 4,43 mln do 4,56 mln złotych. W budżecie miasta przeznaczono na modernizację sali 4,6 mln zł.

Obaj wykonawcy zadeklarowali wykonanie zadania w 16 miesięcy od podpisania umowy. Ostatecznego wyboru oferty dokona burmistrz Kamiennej Góry po rekomendacji komisji przetargowej.

Zakres prac obejmuje rozbiórkę starych elementów wnętrza hali (ścian, instalacji, sanitariatów), demontaż okien i drzwi. Zdjęte zostanie docieplenie budynku. Poza wymianą tych elementów sala zostanie całkowicie przebudowana.

Ponieważ obecnie hala ma wysokość 7 metrów, można zamienić ją w obiekt dwukondygnacyjny. Duża sala z boiskiem będzie znajdowała się na I piętrze, a parter pomieści dwie mniejsze sale do ćwiczeń. Przy hali powstaną przybudówki: z szatniami i sanitariatami oraz z trybuną dla widzów.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment