Kamiennogórska policja dba o bezpieczeństwo w rejonach szkół

Dzień 1 września jest dla wielu osób dniem szczególnym. Niektórzy po raz pierwszy przekroczą próg szkoły. Ważne jest, aby dzieci znały podstawowe zasady bezpieczeństwa przy poruszaniu się po drogach. Kamiennogórska policja zwraca uwagę na zachowanie się pieszych i kierujących w obrębie szkół czy przystanków autobusowych. Są to newralgiczne miejsca, w których dzieci powinny czuć się bezpiecznie.

Przypominamy, że w rejonie przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność.

Drogie dzieci! Pamiętajcie, aby rozejrzeć się przed wejściem na jezdnię. Samochód nie ma możliwości zatrzymania się w miejscu. Wtargnięcie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd jest zabronione.

Apelujemy, aby nie przebiegać przez jezdnię, a korzystanie z telefonu wstrzymać na czas przejścia przez pasy. Chwila nieuwagi w trakcie patrzenia w ekran może kosztować utratę zdrowia, a nawet życia.

Drogi Kierowco! Pamiętaj, że dojeżdżając do przejścia dla pieszych, należy zwolnić i ustąpić pierwszeństwa osobom, które są na tym przejściu i na nie wchodzącym. Niedopuszczalne jest wyprzedzanie w tym rejonie.

Bądźmy uważni podczas korzystania z dróg. Bezpieczeństwo zależy od zachowania wszystkich uczestników ruchu!

Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment