Kamiennogórscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży elektronarzędzi

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dniu 07 maja br. zatrzymali 48 – letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu legnickiego, podejrzewanego o dokonanie we wcześniejszym okresie kilkukrotnej kradzieży elektronarzędzi na szkodę jednego z kamiennogórskich marketów budowlanych.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dn. 07 maja br. mając na uwadze wcześniejsze ustalenia, zatrzymali 48 – letniego mieszkańca powiatu legnickiego, podejrzewanego o dokonanie kilkukrotnej kradzieży elektronarzędzi w postaci 4 sztuk wiertarko – wkrętarek oraz 4 sztuk zszywaczy młotkowych na szkodę jednego z marketów budowlanych na terenie miasta Kamiennej Góry.

Mężczyzna został przewieziony do tutejszej Komendy Policji, gdzie osadzono go w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego postawili mężczyźnie dwa zarzuty w związku z kradzieżą mienia. W trakcie składanych wyjaśnień podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, iż skradzione elektronarzędzia zbył osobom trzecim. Za popełniony czyn kradzieży mienia sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności. O karze łącznej zadecyduje sąd.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment