Kamiennogórscy policjanci uczestniczą w działaniach “Bezpieczna droga do szkoły”

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2019/20 uczestniczą w policyjnych działaniach „Bezpieczna droga do szkoły 2019”. Policjanci patrolują rejony szkół, dróg prowadzących do szkół i placówek oświatowo – wychowawczych, oraz przejść dla pieszych.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest zatem adresowana zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

Kamiennogórscy policjanci wspólnie z nauczycielami i rodzicami będą kształtowali u dzieci właściwe nawyki przestrzegania zasad ruchu drogowego.

Przypominamy jeszcze raz rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz