Kamiennogórscy policjanci prowadzą akcję „Bezpieczne ferie”

W dniu 20 stycznia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w ramach akcji „Bezpieczne ferie” złożyli wizytę w Szkole Podstawowej w Krzeszowie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3 , gdzie zostały przeprowadzone zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi omówili również katalog zadań dot. bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Natomiast w klasach strasznych w ramach Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa omówiono zagadnienie związane z przemocą – świadek przemocy, oraz zagadnienia w ramach programu prewencyjnego „Świadomy Junior”.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zaplanowali kolejne spotkania w szkołach na terenie powiatu kamiennogórskiego. Tym razem odwiedzili Szkołę Podstawową w Krzeszowie w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” W najmłodszych klasach zostały przeprowadzone zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobami nieznajomymi, konieczności noszenia elementów odblaskowych. Dużym zainteresowaniem dzieciaków jak zawsze cieszyło się mini miasteczko ruchu drogowego, czyli mata imitująca przejście dla pieszych oraz znaki drogowe, gdzie dzieci w sposób praktyczny przechodziły przez jezdnię. Omówiono również niebezpieczeństwa wynikające z zabaw zimowych, bezpieczeństwo na stokach, zakazie korzystania z dzikich lodowisk.

W starszych klasach omówiono zagadnienia przemocy rówieśniczej cyberprzemocy, bycia świadkiem przestępstwa oraz przemocy w ramach Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa. Natomiast w ramach programu prewencyjnego „Świadomy junior” zapoznano dzieci i młodzież z zagrożenia wynikającymi z uzależnień od substancji psychoaktywnych( Szkoda Ciebie na takie Patoklimaty), palenia papierosów oraz spożywania alkoholu. Na koniec spotkania wraz z uczestnikami prelekcji, omówiono zagadnienie dotyczące odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących przedstawianych tematów.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment