Kamiennogórscy policjanci na Jarmarku Bożenarodzeniowym

Komunikat prasowy kamiennogórskiej Policji.

W niedzielę 09 grudnia br. policjanci Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry wraz z maskotką Policji dolnośląskiej „Komisarzem Lwem” brali udział w I Jarmarku Bożenarodzeniowym jaki miał miejsce w Krzeszowie. Zorganizowana tego typu impreza plenerowa w Krzeszowie, oraz oddanie do użytku ścieżki rowerowej z Kamiennej Góry do Krzeszowa była okazją do realizacji zagadnień programu „Świeć Przykładem”.

Mając na uwadze oddaną do użytku nową ścieżkę rowerową policjanci przeprowadzili szereg prelekcji dotyczących bezpiecznych nawyków, znajomości przepisów, bezpieczeństwa rowerzysty w ruchu drogowym oraz zalet jakie daje przemieszczanie się rowerem. W spotkaniu uczestniczyła spora ilość mieszkańców powiatu kamiennogórskiego. Ponadto funkcjonariusze omawiali obowiązkowe wyposażenie roweru, przygotowanie roweru do jazdy i wymagań jakie należy spełnić, by uzyskać kartę rowerową.

Policjanci tłumaczyli również dlaczego tak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych, ochraniaczy i kasku przez kierujących rowerami, pomimo że nie jest to obowiązek wynikający z przepisów. Funkcjonariusze oprócz prelekcji rozdawali elementy odblaskowe w postaci odblasków – opasek, koszulek i plecaków. Dużym zainteresowaniem i ogromnym zaskoczeniem wśród najmłodszych cieszyła się wizyta „Komisarza Lwa” z którym uczestnicy festynu robili pamiątkowe zdjęcia.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment