Kamiennogórscy policjanci charytatywnie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dniu 29 czerwca br. w Gorzeszowie, wzięli udział w „V Pikniku Przyjaciół Grupy Medyk 4×4 – Dla Miłosza” – w imprezie charytatywnej podczas, której zbierano środki finansowe na leczenie i rehabilitację 8 – miesięcznego chłopca, chorującego na złośliwy nowotwór oka.

W dniu 29 czerwca br. w Gorzeszowie na terenie Rezerwatu Przyrody Głazy Krasnoludków kamiennogórscy policjanci wzięli udział w „V Pikniku Przyjaciół Grupy Medyk 4×4 – Dla Miłosza”. Jest to coroczna impreza charytatywna odbywająca się w różnych miejscach na terenie Dolnego Śląska, podczas której zbierane są środki finansowe na leczenie i rehabilitację 8 – miesięcznego Miłosza, u którego stwierdzono złośliwy nowotwór oka – siatkówczaka.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji po raz drugi wzięli udział w tym pikniku, który miał charakter rodzinny. Od samego początku duzi i mali uczestnicy mogli podziwiać pracę ratowników medycznych jak też sprzęt i wyposażenie funkcjonariuszy policji, którzy w tym dniu pojawili się na imprezie zarówno z Komisarzem Lwem, jak też z psem policyjnym. Przewodnik psa prezentował możliwości czteronożnego stróża prawa, co spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników.

Dodatkowo policjantka zaprezentowała najmłodszym sposób, w jaki pobierane są odciski palców. Każdy z uczestników na specjalnym arkuszu mógł odbić swoje odciski, otrzymując na pamiątkę certyfikat daktyloskopijny od Komisarza Lwa.

Mundurowi ponadto opowiedzieli najmłodszym o zasadach bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych oraz przestrzegli o różnego rodzaju niebezpieczeństwach czyhających na nich w okresie wakacyjnym.Dodatkowo przekazali na licytację maskotkę Komisarza Lwa, która została wylicytowana za kwotę 700 zł. W sumie na pikniku zebrano prawie ponad 28 tys. zł.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment