Kamiennogórscy kryminalni zatrzymali sprawcę 10 przestępstw

Szczegółowa analiza pozyskanych informacji oraz dociekliwość kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze doprowadziła do zatrzymania 50 – letniego mężczyzny podejrzanego o 10 przestępstw. Z ustaleń policjantów wynikało, iż kilka dni wcześniej ukradł on niepostrzeżenie swojej znajomej kartę płatniczą, a następnie 9 – krotnie wypłacał z niej pieniądze. Funkcjonariusze zdołali odzyskać zarówno kartę, jak też gotówkę w kwocie 3 300 zł. Teraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze analizując pozyskane wcześniej informacje ustalili, iż pod koniec kwietnia br. 50 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry ukradł z mieszkania swojej znajomej kartę płatniczą. Mężczyzna wykorzystał stan nietrzeźwości kobiety, do tego, by niepostrzeżenie zabrać kartę, a następnie 9 – krotnie, w odstępach kilku dniowych, wypłacić z niej łącznie 15 500 zł.

Zatrzymany mieszkaniec miasta w swoich wyjaśnieniach przyznał się do zarzucanych mu czynów. Twierdził, że z uwagi na fakt, iż znał kobietę, to wiedział, gdzie trzyma ona w swoim mieszkaniu kartę płatniczą. Znał również pin do tej karty, ponieważ w przeszłości prosiła go ona, o zrobienie zakupów. W trakcie dalszych czynności mężczyzna tłumaczył, że wypłacane pieniądze przeznaczał głównie na alkohol i papierosy.

Policjanci po zatrzymaniu, zdołali odzyskać zarówno skradzioną kartę płatniczą, jak też gotówkę w kwocie 3 300 zł. Po wykonanych czynnościach z udziałem 50 – latka, został on zwolniony. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment