Kamiennogórscy dzielnicowi pomogli seniorowi

We wtorek, 25 czerwca około godziny 14 dyżurny kamiennogórskiej jednostki został poinformowany o zagubionym seniorze, z którym był mocno utrudniony kontakt i zgłaszająca nie była w stanie się z nim porozumieć. Do pomocy w tej sytuacji wysłani zostali dzielnicowi – starszy sierżant Mateusz Zywert oraz sierżant Daniel Pilarski.

80-latek nie był w stanie mówić i z powodu przebytej choroby miał też niedowład jednej strony ciała. Po kilku minutach, senior napisał na kartce jeden wyraz związany z rejonem w Kamiennej Górze i dodatkowo numer mieszkania. Następnie mundurowi wskazywali po kolei kamiennogórskie ulice w tej części miasta i mimo sprzecznych sygnałów udało się ustalić blok, w którym prawdopodobnie zamieszkiwał. W tej kwestii pomocny był również dyżurny jednostki, który poprzez wskazany adres, ustalił dane personalne mężczyzny. Mundurowi rozpoczęli rozpytywania sąsiadów seniora i wyszło na jaw, że 80-latek od kilku lat nie mieszka w tym miejscu, tylko w niedaleko położonej miejscowości u córki, która się nim opiekuje.

Już w czasie podróży do obecnego miejsca zamieszkania seniora, do dyżurnego jednostki wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny, więc można było przekazać już dobrą wiadomość zaniepokojonej córce.

Dzięki reakcji zgłaszającej, która nie przeszła obojętnie obok zagubionej osoby, a także profesjonalnym działaniom i uporowi kamiennogórskich dzielnicowych 80-latek bezpiecznie i szybko powrócił do rodziny.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne