Jubileusz czarnoborskiej Biblioteki

W dniu 25 października 2019 roku odbył się Jubileuszu 70- lecia powstania Biblioteki w Czarnym Borze.

Jubileuszowa uroczystość zgromadziła w Bibliotece + Centrum Kultury władze gminy, parlamentarzystów, przedstawicieli ościennych samorządów, kierowników gminnych jednostek oraz dyrektorów bibliotek współpracujących z czarnoborską instytucją, reprezentantów organizacji pozarządowych, zespoły ludowe, obecnych oraz byłych pracowników, a także, a może przede wszystkim osoby zaangażowane w powstanie obecnej siedziby.

Już po przekroczeniu progu wszyscy goście witani byli pięknym śpiewem Kapeli Góralskiej Janicki, a początek całej uroczystości uświetnił niezapomniany występ Jadwigi Tomczyńskiej-Ambroziak i Maksymiliana Ambroziaka. Swoje sceniczne “5 minut” miały również zespoły działające przy B+CK – Grzędowianki, Radość oraz młodzi aktorzy z teatrzyku I Morele Bęc.

Po części artystycznej od gospodarza uroczystości – Adama Góreckiego Wójta Gminy Czarny Bór oraz Katarzyny Bernaś p.o. Dyrektora B+CK popłynęło wiele słów wdzięczności i podziękowań dla stowarzyszeń i instytucji, które miały czynny wpływ na powstanie tak wspaniałego obiektu – dzięki którym, i dla których placówka wciąż się rozwija. 70-lecie czarnoborskiej książnicy było też doskonałą okazją do wspomnień o tych, którzy przyczynili się do tworzenia pierwszych księgozbiorów w gminie.

Z okazji tak wspaniałego Jubileuszu nie mogło też zabraknąć okazałego tortu, pięknych życzeń, kwiatów i niepowtarzalnych prezentów. Serdecznościom nie było końca, bo przez te wszystkie lata biblioteka stała się nie tylko miejscem, w którym można czytać lub wypożyczać książki, lecz miejscem spotkań ludzi, którzy pragną się integrować, rozwijać swoje pasje oraz udzielać społecznie.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment