Jeden kierunek jazdy na nowym łączniku

Na łączniku ulic Wałbrzyskiej i Księcia Bolka I w Kamiennej Górze będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Nowe znaki pojawią się tam do 20 grudnia br. Kierowcy będą poruszali się od ul. Wałbrzyskiej w kierunku ul. Księcia Bolka I.

Zmiana organizacji ruchu jest związana z troską o bezpieczeństwo. Łącznik ma spore nachylenie i  kierowcy mogą mieć utrudnioną widoczność. Z  tych powodów pojawią się też znaki „strefa ruchu” i  ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Znak informacyjny „strefa ruchu” jest ustawiany przy wyjeździe ze strefy. Ma także istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Oznacza bowiem wjazd na drogę publiczną, a zarazem konieczność ustąpienia pierwszeństwa innym pojazdom lub uczestnikom ruchu na tej drodze.

Około 300 – metrowy łącznik ulic: Wałbrzyskiej i Księcia Bolka I jest drogą wewnętrzną ułatwiającą m.in. dotarcie do komunalnego cmentarza. Przez wiele lat była to wyboista droga gruntowa. Nową nawierzchnię ułożono latem ubiegłego roku. Prace drogowe kosztowały ponad 1,2 mln zł. Zostały sfinansowane z budżetu miasta Kamienna Góra.

Zobacz inne

Leave a Comment