Jechali pod prąd, omijali kolumnę pojazdów. Zostali zatrzymani

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 2 motocyklistów, którzy na drodze krajowej nr 3 w Kaczorowie jechali pod prąd i nie stosowali się do linii podwójnej ciągłej omijając kolumnę pojazdów. Zostali ukarani mandatami oraz policjanci naliczyli im punkty karne.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 2 mieszkańców województwa dolnośląskiego, którzy kierując motocyklami popełnili wykroczenia w ruchu drogowym przez co stworzyli zagrożenie w ruchu dla innych uczestników.

25 sierpnia br. około godziny 14.50 policjanci na krajowej 3 w Kaczorowie   zauważyli motocyklistów jadących w kierunku Jeleniej Góry.  Policjanci zarejestrowali wykroczenia, których kierowcy dopuścili się w ruchu drogowym. Okazało się, że mężczyźni jechali prąd i nie stosowali się do linii podwójnej ciągłej omijając kolumnę pojazdów, których kierowcy chcieli wykonać manewr skrętu w lewo. Motocykliści wykonując te manewry stworzyli zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu.  Policjanci zatrzymali ich do kontroli drogowej.

W związku obowiązującymi przepisami ukarali motocyklistów mandatami oraz za popełnione wykroczenia naliczyli im punkty karne.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Apelujemy o rozsądek na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu.

Od początku roku jeleniogórscy policjanci zatrzymali ponad 520 kierujących, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km na godzinę w terenie zabudowanym.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply