Jechali pijani. Wpadli samochodem do koryta rzeki

Dwóch nietrzeźwych mężczyzn uczestniczyło w wypadku drogowym, do którego doszło wczoraj w Walimiu na ul. Wyszyńskiego około godziny 18:00. Na łuku drogi z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, samochód marki Mazda uderzył w barierkę ochronną na moście uszkadzając ją, w wyniku czego pojazd wraz z kierowcą i pasażerem wpadał do koryta rzeki. Kierowca jak i pasażer byli w stanie nietrzeźwości. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn wypadku. Kierowca w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Funkcjonariusze wałbrzyskiej drogówki z polecenia dyżurnego udali się do Walimia, gdzie według zgłoszenia do koryta rzeki miał wjechać samochód osobowy. Na miejscu obecni byli strażacy, którzy wyciągali z auta zakleszczonego 43-letniego kierowcę. 28-letni pasażer wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Zarówno od kierowcy jak i od pasażera była wyczuwalna wyraźna woń alkoholu.  Kierowca z uwagi na powstałe obrażenia nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu, została pobrana krew do badań. Natomiast pasażer miał  2,5 promila alkoholu w organizmie. W chwili obecnej 43-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego przybywa w szpitalu w stanie ciężkim, pasażer nie odniósł większych obrażeń. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Śledczy ustalą okoliczności wypadku.

Gdy stan zdrowia 43 – letniego kierowcy się poprawi, za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment