Jechał z prędkością 152 km/h na ograniczeniu do 50 km/h

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 32-letniego kierującego pojazdem, który na ograniczeniu prędkości do 50 km/h pędził z prędkością 152 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Przekroczył on prędkość o 102 km/h. Dodatkowo został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 32-letniego mieszkańca Wrocławia, który stracił prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

19 października br. policjanci pełniąc służbę na krajowej 3 w Kaczorowie zauważyli pojazd marki Renault, który poruszał się z dużą prędkością.  Miernik prędkości wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miał na liczniku 152 km. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Wrocławia. Przekroczył on prędkość w terenie zabudowanym o 102 km na godzinę.

W związku obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące, ukarali go mandatem w wysokości  500 zł oraz otrzymał on 10 punktów karnych.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Od początku roku jeleniogórscy policjanci zatrzymali blisko 700 kierujących, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km na godzinę w terenie zabudowanym.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment