Jarmark Cztery Pory Rynku – Wiosna

W dniu 30 marca 2019 roku, w godzinach 12:00 – 18:00, na kamiennogórskim rynku odbędzie się jarmark pod nazwą „Cztery Pory Rynku – Wiosna”.

Na wydarzenie zaprasza Burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz.

W programie:

– Jarmark Wielkanocny
– Koncert Pieśni Polskich w wykonaniu kamiennogórzan (godz. 13.00)
– Koncert zespołu „Trojak” – artyści Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk (godz.16.00)
– Warsztaty Robienia Pisanek i Ozdób Wielkanocnych prowadzone przez artystów ludowych i instruktorów Muzeum Tkactwa i Centrum Kultury
– Konkurs na Babę Wielkanocną
– Jarmark Staroci i Rękodzieła
– inne atrakcje

Organizatorzy: Gmina Miejska Kamienna Góra, Muzeum Tkactwa, Centrum Kultury.

Wydarzenie organizowane w ramach projektu: „REVIVAL! – Rewitalizacja historycznych miast Dolnego Śląska i Saksonii” przy wsparciu środków zewnętrznych z Unii Europejskiej za pośrednictwem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020.

Projekt w zamierzeniu pomysłodawców ma być odpowiedzią na problem wyludniania się starówek miast. Ma na celu przywrócenie pierwotnej funkcji rynków jako centrów życia społecznego i kulturalnego. Wśród planowanych zadań Kamienna Góra zrealizuje cykl wydarzeń kulturalnych i artystycznych – „Cztery pory rynku”. Mieszkańcy i turyści wezmą udział w imprezach tematycznych, podczas których odbywać się będą koncerty, gry miejskie, pokazy rzemiosła artystycznego, wystawy, jarmarki produktów lokalnych.

Zobacz inne

One Thought to “Jarmark Cztery Pory Rynku – Wiosna”

  1. […] Jarmark Cztery Pory Rynku – Wiosna (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Komunikaty […]

Leave a Comment