Johann Sebastian Bach w Muzeum Tkactwa

Dnia 7 grudnia 2018 roku o godz. 14:00 w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbędzie się prelekcja Roberta Główczyka pt. „Bachowskie Smaczki z Dolnego Śląska”. Wstęp wolny.

Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem medialnym. Reportaż z wydarzenia zaprezentujemy na portalu Relacje Regionalne.

Prelekcja pod nazwą „Bachowskie Smaczki z Dolnego Śląska” zacznie się od polskich kontekstów. Od utworu, który mistrz baroku, nazywany Ojcem Muzyki, podpisał jako kapelmistrz dworu króla polskiego. Po tym, jak poznamy wątki sarmackie i piastowskie, wrócimy na Dolny Śląsk. Bo to właśnie stąd pochodzili uczniowie, przyjaciele, zięć, szef, ale też ważni badacze i słynni wykonawcy twórczości Bacha. Na Dolnym Śląsku ukryte były podczas wojny rękopisy mistrza dźwięku. Zajrzymy do Kamiennej Góry, Krzeszowa, Lubawki, Kowar, Świdnicy, Wrocławia i wielu innych miejscowości. Będzie można zobaczyć zdjęcia miejsc związanych z Bachem i wspominanymi osobami, usłyszeć dźwięki muzyki powiązanej ze słynnym kompozytorem, Polską i omawianymi postaciami, a także poznać ciekawe eksponaty muzealne ze zbiorów Muzeum Tkactwa.Zobacz inne

Leave a Comment