Jan Jakub Kolski i Eryk Lubos na planie filmowym w Gorzeszowie

Rezerwat przyrody Głazy Krasnoludków w Gorzeszowie (gm. Kamienna Góra) stał się dziś (sobota, 27 sierpnia) planem filmowym do najnowszego filmu Jana Jakuba Kolskiego pt. Wariaci”. Główne role w filmie grają Eryk Lubos i Alicja Stasiewicz. Ważną dziecięcą postać gra młodziutka Zuzanna Drobniak z Górnego Śląska. Jest to jej debiut aktorski.

Najnowszy obraz jednego z najbardziej uznanych polskich reżyserów to historia pary złodziejaszków. Pomimo dziwnej relacji starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości, co z czasem doprowadza do zazdrości, ucieczki w naturę, kolejnych napadów. Wszystko to z miłości. Tylko, że ani on, ani ona nie potrafią szczerze mówić o łączącym ich uczuciu. „Wariaci” to klasyczne kino drogi z tłem kryminalnym – tak o filmie pisze Łódzki Fundusz Filmowy, który przyznał na niego wkład koprodukcyjny w wysokości 300 tys. zł netto.

Znakomitemu reżyserowi, aktorom i ekipie filmowej towarzyszyliśmy na planie. Zapraszamy do reportażu fotograficznego.

Jest to już trzeci film realizowany w naszym regionie w bieżącym roku. Przypominamy, że w marcu kręcono sceny do filmu Święta inaczej, który wejdzie do kin 25 listopada. Reportaże z planu dostępne tutaj.

Z początkiem sierpnia zalew w Grzędach stał się planem filmowym superprodukcji, prequela Igrzysk śmierci pt. Ballada ptaków i węży, o czym informowaliśmy tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment