Jakich błędów należy unikać przy sprzedaży domu?

Jakich błędów należy unikać przy sprzedaży domu?

Mogłoby się wydawać, że wybór nowego domu jest trudnym i czasochłonnym zadaniem, szczególnie że taka inwestycja często wiąże się z koniecznością zaciągnięcia dużego kredytu. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach jeszcze trudniej jest sprzedać taką nieruchomość, szczególnie jeżeli ktoś nie ma w tym doświadczenia i nie wie, jakie są najczęściej popełniane błędy. W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci szybko sprzedać dom za atrakcyjne pieniądze.

Niektóre z tych wskazówek przydadzą się również osobom, które planują wystawić na sprzedaż swoje mieszkanie. Niezależnie więc od tego, czy już podjąłeś decyzję, aby sprzedać posiadany dom w zabudowie szeregowej, czy dopiero zastanawiasz się nad tym, za ile wystawić dom wolnostojący, koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Dlaczego nie można pochopnie sprzedawać nieruchomości?

Bez względu na to, czy nieruchomość położna jest na osiedlu domów jednorodzinnych, czy jest to nowy, piękny dom na dużej działce, w miarę możliwości warto unikać podejmowania pochopnych decyzji. Rynek nieruchomości jest zmienny, dlatego może się okazać, że jeżeli poczeka się kilka miesięcy, to za ten sam dom w zabudowie bliźniaczej będzie można uzyskać dużo większą cenę.

Oczywiście, istotne jest również to, czy obiekt został zaprojektowany z myślą o komforcie mieszkańców. Atrakcyjny i wyróżniający się projekt nieruchomości w połączeniu z dużą powierzchnią na pewno ułatwi znalezienie klienta zainteresowanego zakupem.

Jak przygotować dom na sprzedaż?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest zastanowienie się, jaka jest minimalna kwota, za jaką można sprzedać nieruchomość. Dzięki temu nie trzeba będzie później tracić czasu na czasochłonne analizowanie każdej otrzymanej oferty. Można też ułatwić sobie cały proces i skontaktować się ze specjalistą, który zajmuje się wycenianiem nieruchomości. Taka osoba uwzględni nie tylko stan nieruchomości, ale również lokalizację.

Jak wycenić dom w zabudowie szeregowej?

Nowoczesny wolnostojący dom również może mieć inną cenę niż nieruchomości w zabudowie szeregowej. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z ofertą domu wolnostojącego na popularnej stronie z ogłoszeniami, gdzie każdy może spełnić swoje marzenie o pięknym domu. Przeglądając oferty na kazo.plmożna nie tylko zapoznać się z cenami, ale też zobaczyć, jak inne osoby opisują swoje nieruchomości i jakie zdjęcia zamieszczają. Dobrze przygotowana oferta sprawi, że szybciej uda się znaleźć nowego nabywcę. Jeżeli natomiast chodzi o agentów nieruchomości, to przed podpisaniem z nimi jakiejkolwiek umowy trzeba dokładnie sprawdzić, z jakimi kosztami wiąże się ich pomoc. Czasami niestety są to naprawdę duże kwoty, przez co właściciele nieruchomości muszą później oddawać im kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Czy przed sprzedażą trzeba wysprzątać i wyremontować dom?

Dom utrzymany w dobrym stanie i wysprzątany przed zaprezentowaniem go potencjalnym klientom łatwiej będzie sprzedać, ponieważ coraz więcej osób zwraca uwagę na takie rzeczy. Jeżeli więc podstawowe naprawy nie wiążą się z dużymi nakładami finansowymi, to jak najbardziej warto pomyśleć o ich przeprowadzeniu.

Chcesz sprzedać dom w Siechnicach? Wystaw swoje ogłoszenie tutaj: https://kazo.pl/domy/siechnice

Share

Zobacz inne